O autorech

Mgr. Lenka Kovářová, Ph.D., MBA
Učebnici zpracovala Mgr. Lenka Kovářová, Ph.D., MBA (1979). Absolventka magisterského studia UK FTVS, oboru Tělesná výchova a sport a doktorského studia oboru Kinantropologie téže fakulty. Rovněž absolvovala doktorské studium Master of Business Administration na ESMA Barcelona/ Manažerská fakulta Czech Management Institute. V současné době působí jako akademický pracovník v Laboratoři sportovní motoriky UK FTVS. Kromě akademické kariéry byla úspěšnou reprezentantkou ČR mj. akademickou mistryní světa v triatlonu a účastnicí LOH v Athénách (2004) a Pekingu (2008). Je hlavním řešitelem a koordinátorem tohoto projektu.

MUDr. Eva Radová
Odbornou konzultantkou byla MUDr. Eva Radová (1945). Absolventka Lékařské fakulty UK v Plzni (1969). Do nedávna dlouholetá vedoucí lékařka oddělení dětské psychiatrie Psychiatrické kliniky Fakultní nemocnice v Plzni. V minulosti se podílala na výuce Lékařské fakulty UK v Plzni, v současnosti působí jako externí pedagogický pracovník Pedagogické fakulty ZČU v Plzni a profesně působí v ambulantní praxi. Ze své dlouholeté činnosti má bohaté zkušenosti z oblasti regulace psychických stavů u vrcholových sportovců. V projektu je zodpovědná za přípravu tvorby textu ke všem verzím autogenního tréninku.

MgA. Pavel Pavlovský
Magický hlas provázející vás po celou dobu propůjčil MgA. Pavel Pavlovský (1944). Absolvent herectví na DAMU (1966). V současné době působí jako člen činohry plzeňského Divadla J. K. Tyla, kde dlouhou dobu působil jako její šéf. Na divadelních prknech se uplatnil především v klasickém repertoáru (Idiot, Hamlet, Zločin a trest, Živá mrtvola, Othello), v poslední době jej bylo možno vidět např. v představení Cyrano z Bergeracu, Odcházení, Fyzikové. Byl dvakrát vyznamenán Cenou Českého literárního fondu. Ve filmové tvorbě se představil např. ve filmu Všichni dobří rodáci (1968). Výrazná je Pavlovského spolupráce s rozhlasem. Svůj hlas zapůjčil pro zvukové nahrávky všech verzí autogenního tréninku.

Audionahrávka byla zpracována ve zvukovém studiu Českého rozhlasu Plzeň.