Kroky AT
Kdy, kde a jak cvičit
Nácvik AT
Problémy s nácvikem
Zkrácená forma
Modifikace pro individuální sporty
Modifikace pro kolektivní sporty
Kombinace AT s AVS přístroji
Kombinace s AVS přístroji
AT je možno kombinovat s některými dalšími psychorelaxačními metodami. Mnoho z nich ale vyžaduje přítomnost odborníka (psychoterapeuta, psychologa, psychiatra). Některé ale tuto přítomnost nevyžadují. Jednou z takových metod je audiovizuální stimulace (AVS).
Princip AVS přístrojů je založen na našich znalostech o fungování mozku. Činnost mozku probíhá na principu přenosu elektřiny. Podle tzv. hladin vědomí může pracovat mozek na čtyřech základních hladinách vědomí (hladina beta, alfa, theta a delta), které mají různou frekvenci a každá odpovídá jinému duševnímu i tělesnému stavu.
AVS přístroj má na základě synchronizace světelných a zvukových signálů libovolně navodit jednotlivé hladiny vědomí a při pravidelném používání zlepšit schopnost mozku celé spektrum hladin vědomí lépe využívat a navozovat. Přístroj vysílá brýlemi s diodami světelné signály a sluchátky zvukové signály o určité frekvenci. Lidský mozek se na tuto hladinu automaticky naladí. Tento jev je vlastní každému člověku a nazývá se „efekt napodobení frekvence“.
AVS přístroj umožňuje, zároveň se signály zvukovými a světelnými, současně přehrávat i jiné zvukové nahrávky. Spojením těchto dvou metod (AT + AVS) tak můžeme dosáhnout synergického efektu. Více o AVS přístrojích naleznete zde. Více informací o přístrojích, které umožňují současně nahrávat i jiné zvukové nahrávky naleznete zde.